ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3008383
*
nr 300 8383
Spegel
nutida, oval H.123
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 11:50:02
1
200 kr
13/2 23:43:27
2
150 kr
13/2 23:43:56
2
200 kr
15/2 13:08:11
3
400 kr
15/2 13:45:03
4
Vinnande bud
16/2 11:29:00
5
550 kr
16/2 11:31:08
5
600 kr
16/2 11:31:49
5
650 kr
16/2 11:32:47
5
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oval h spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 300 8383
Spegel
nutida, oval H.123
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 11:50:02 | 1 | 200 kr |
13/2 23:43:27 | 2 | 150 kr |
13/2 23:43:56 | 2 | 200 kr |
15/2 13:08:11 | 3 | 400 kr |
15/2 13:45:03 | 4 | Vinnande bud |
16/2 11:29:00 | 5 | 550 kr |
16/2 11:31:08 | 5 | 600 kr |
16/2 11:31:49 | 5 | 650 kr |
16/2 11:32:47 | 5 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oval h spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14